ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Veolia Południe wygrała przetarg w Jędrzejowie
13.11.2017r. 10:14

Spółka Veolia Południe wygrała przetarg na dzierżawę systemu ciepłowniczego w Jędrzejowie w woj. świętokrzyskim), co oznacza kontynuację trwającej już 19 lat współpracy między Veolią a miastem.
Nowa umowa przewiduje w najbliższych latach rozbudowę i modernizację miejskiej sieci ciepłowniczej oraz znaczące obniżki cen dostaw ciepła dla mieszkańców.

Planowane prace modernizacyjne w najbliższych latach wyceniane są na około 1,9 miliona złotych. Veolia rozbuduje sieć cieplną, między innymi poprzez wyprowadzenie kotłowni z jednego z budynków mieszkalnych w mieście, a także wykona nowe podłączenia ciepłej wody użytkowej.

Jednocześnie spółka podkreśla, że od 15 listopada, czyli od dnia wejścia w życie umowy, będą obowiązywać niższe o około 15 proc. ceny ciepła i ciepłej wody użytkowej w każdej z grup taryfowych.
Wygrany przez Veolię Południe przetarg to kolejny etap w trwającej 19 lat współpracy między Veolią Południe, wchodzącą w skład Grupy Veolia, a miastem Jędrzejów. W 1998 roku Veolia Energia Polska i miasto Jędrzejów podpisały 19-letnią umowę dzierżawy systemu ciepłowniczego. Obecna umowa, podpisana 23 października br, zawarta jest na okres 10 lat, czyli do 2027 roku. Veolia obsługuje dziś w Jędrzejowie 4 kotły gazowe, a sieć ciepłownicza w mieście ma 8 kilometrów.

W przetargu na dzierżawę sieci ciepłowniczej ogłoszonym przez władze gminy brały udział 3 firmy. Decydującym o wyborze kryterium była cena dostawy energii cieplnej tj. za 1 GJ i 1 MW, łącznie z proponowanymi stawkami opłaty stałej i zmiennej za usługę przesyłową energii cieplnej (waga: 90 proc.) W przetargu brane były też pod uwagę cena czynszu dzierżawnego oraz wysokość nakładów inwestycyjnych zaproponowanych przez oferenta (po 5 proc.).

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: lewnik 13.11.2017r. 16:47
czy ceny te były zatwierdzone przez Prezesa URE?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE